Program

Program realizowany w naszym żłobku uwzględnia prawidłowe kształtowanie się osobowości małego Dziecka. Poprzez zabawy ruchowe, dydaktyczne, muzyczne i plastyczne zaspokajamy podstawowe potrzeby rozwojowe Maluszków. Każdy rodzaj zajęć jest dostosowany do wieku i zainteresowań Dziecka, a ponadto służy rozwojowi konkretnych funkcji.

 

Zajęcia Plastyczne

Te zajęcia pobudzają wyobraźnię i kreatywność Malucha oraz rozwijają zdolności manualne, usprawniają pracę małych rączek. Korzystamy z różnorodnych technik plastycznych, dzięki czemu nasze Maluchy nigdy sie nie nudzą i zawsze chętnie uczestniczą w zajęciach. Najciekawsze są te prace, w których Dziecko całym sobą może zanurzyć się w procesie twórczym, na przykład wyrabianie masy solnej czy malowanie paluszkami. Zajęcia te dostosowane są zawsze do umiejętności i wieku Maluszków. Wyznajemy zasadę, że najważniejszy jest sam proces tworzenia, a nie efekt końcowy:)

zajecia (9) 

Zajęcia Muzyczne

Polegają na stymulowaniu zmysłów równowagi, wzroku, słuchu i dotyku. Zajęcia te służą umuzykalnieniu Dzieci, nauczeniu ich poczucia rytmu. W czasie zajęć wykorzystujemy piosenki dla najmłodszych oraz muzykę klasyczną, kształtującą wyobraźnię dźwiękową oraz budującą wrażliwość Młodego Człowieka. Starannie dobrane utwory mającą na celu wyciszenie i relaksację. Korzystamy też z różnorodnych instrumentów muzycznych – muzyka w naszym żłobku jest szczególnie ważna.

 

 

 

Zajęcia Dydaktyczne

Co miesiąc wprowadzamy nowy blok tematyczny; uczymy się nowych piosenek, wierszyków, tworzymy nowe prace plastyczne (np. w lutym naszym motywem przewodnim jest karnawał).

 

Zabawy Ruchowe

Są szczególnie ważne dla Maluchów w tym wieku. Kładziemy nacisk na „dużą motorykę”, dlatego w naszym żłobku mamy salę wyposażoną w zabawki zapewniające bezpieczne i atrakcyjne zajęcia ruchowe: BASEN I KSZTAŁTKI REHABILITACYJNE. Dzięki nim Dzieci mogą odpowiednio spożytkować nagromadzoną energię, a także rozwijać zdolności ruchowe. Nie zapominamy też o ćwiczeniu "małej motoryki", kształtowanej przede wszystkim w zabawach manualno-konstrukcyjnych, czyli np. rysowaniu albo zabawie klockami.

20140226_114154

 

 

                                 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć!

                                                                    

 

 

 

Równie ważna jest nauka samodzielności – każdy Maluch zachęcany jest do korzystania z nocniczka, samodzielnego jedzenia, ubierania się, mycia rączek i ząbków. Skupiamy się na tym, by wspierać i rozsądnie pomagać Maluszkowi  w doskonaleniu czynności samoobsługowych.